AVR nebo 8051

M

myid123456

Guest
Dobrý den, přátelé.
Potřebuji navrhnout desky pro průmysl.
Jsem velmi dobrý v 8051, ale slyšel jsem, že dávkování není dobré práce v průmyslu podmínek.
Také jsem slyšel, že jsou lepší AVR ucontrollers na hluk imunity a práce v průmyslu dobré podmínky (hluk, vlhkost, temprature, vibrace).

Pokud máte nějaké zkušenosti s některou z nich v průmyslu, prosím dejte mi vědět.

Díky moc.

 
AVR je dobrá architektura od jednoho dodavatele.8051 je mnohem starší, ale podporován mnoha dodavatelů.Nejrychlejší 8051 přístrojů od Silicon Labs jsou mnohem rychlejší než nejrychlejší AVR8, nejpomalejší 8051 zařízení jsou mnohem pomalejší než nejpomalejší AVR8.Jinými slovy, s výkonem 8051 pokrývá velké rozpětí, zatímco AVR je mnohem užší.
V souvislosti s hlukem imunity a další podmínky, jste na seznamu, který závisí mnohem více na křemíku procesu a balíků, než se o architekturu.Jsou výborné 8051s ve všem jde, a není tak dobrý, ty.
Moje doporučení, jestli opravdu mají tolik zkušeností s 8051, najdete mnohem více různých zařízení na 8051, než pro AVR.Pokud jste začínající něco nového a je ochoten ke kompromisu sem a tam, myslím, že AVR je modernější (lepší) architektury.Pokud to odůvodňuje přechod z 8051 na AVR, že je zcela na vás.

Bob

 
Plně souhlasím s bobsanjose

Co si myslíte o tomto dokumentu?

http://www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/doc1292.pdf

V mých zkušeností a C program pro AVR vždy zabírá více bytů, že stejný program 8051.Věřím, že dokument "AVR C Kód Benchmarks" nebere v úvahu různé organizace paměti v kódu 8051 (8 bitů) a AVR (16 bit).Podle mého názoru se srovnáním těchto měřítek bytů 8051 se slovy (2 bytes) ze AVR, se zmást čtenáře úmyslně.

 
svicent napsal:V mých zkušeností a C program pro AVR vždy zabírá více bytů, že stejný program 8051.
 
Všechny výše uvedené jsou pravdivé
ale nechat změnit kriminál poslední věta
"Čím lépe MCU je MCU, které znáte, a je ideální pro vaše potřeby"

 
Mám 2 problémy s AVR.
1.AVR nemá řádné přerušení vektoru. (Když to jde do jednoho ISR jiné interupts budou maskovány, a to nepodporuje priority přerušení, jako 8051)
2.Potřebuji rozhraní mnoha paměti (cy62256 a at29040) a AVR nepodporuje.například atmega32.

a mám další otázku.to je pravda, že siemens Krok5 plc 8051 má jádro?

 
Nové XMEGA rodiny Víceúrovňové Interrupt Controller s vysokou, střední a nízké priority volitelné pro každý zdroj.V XMEGA má Nepov maskovatelný Interrupts (NMI).Některá zařízení umožňují použít externí SRAM nebo SDRAM paměti.

 
můžete použít oba, ale je nutné izolovat zdroj napájení a IO pinů z jakéhokoli hi moc složky.
v blízkosti velkých AC / DC pohony, že jeho beter dejte regulátor palubě v kovovém obalu a připojit kovové balení na GND.
dont zapomněla, že pullup rezistory musí být nízké, než 1K.
dont zdarma RST pin.
dont zapomněl mini kondenzátory v XTAL kolíků.
dont zapomněl málo capacito (1uF - 10uF) betwen VCC a GND v blízkosti ze MCU (velmi důležité pro rušení hlukem).
dont použití dlouhých wiers pro odesílání dat napětí v TTL úrovních.

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top