Rekonstruuji starší motorový stroj a potřeboval bych udělat kontrolku dobíjení

Ggeorgos

New member
Ahoj, prosím velice bych potřeboval od někoho pomoc a pro Vás to bude určitě hračka a pro mně horor. Rekonstruuji starší motorový stroj a potřeboval bych udělat kontrolku dobíjení jelikož jí předtím neměl. Je vybaven 12V malou (3,6Ah) baterií a dynamem s rozsahem 11,2V - 13,4V (měřeno) a 45W/80W(?) (vyčteno ze štítku). Mám tam jednu neobsazenou kontrolku a potřeboval bych nějak zařídit, aby se tato rozsvítila a po zjištění napětí z dynama zhasla. Kdekdo mi radí rozpínací(?) relé ale já nevím po pravdě jak ho správně zapojit ani kde ho sehnat. Kdyby jste mi někdo mohl prosím udělat základní schema,odkaz a radu jak to zapojit opravdu by mi to velice pomohlo. Děkuji Jirka  8)
 
Nedomnedve1m se ,že by Arabove9 kdy rozuměli vfdznamu slova sdovoba-nikdy ji nezažili.Nejprve by se mulsei osvobodit ze spe1rů isle1mu,neboť naproste1 většina Arabů jsou islamiste9.Z tohoto proste9ho důvodu nened možne9 ve9st favahy o svobodě pro Araby.Studiem rozse1hlejšedch materie1lů lze zjistit,že se jedne1 na severu Afriky o hladove9 bouře-to je hlavned důvod revolty.Svůj podedl na zdražened ze1kladnedch potravin na tom me1 ,,ze1pad,,pe1lenedm obiled v elektre1rne1ch,přide1ve1nedm rostlinnfdch olejů do paliv apod.
 
myslim, že na streamu by to asi moc dluhoo nevydrželo A na megavideu se mused čekat  75 MINUT!!!! to radši oželedm kvalitu a uvidedm tv celku na nějakym ruskym serveru ale aspoň to nebude dělat proble9my    toť muj ne1zor
 
dej mezi baterii a dynamo diodu v propustném směru a mezi dynamo a diodu vlož rele to by mělo stačit.
pokud nebude dobijet je potřeba zveřejnit schema stavajiciho zapojeni a navrhl bych upravu
DOC57
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top