Rozpojení obvodu při nízkém napětí autobaterie

J

jiri25

Guest
Dobrý den,
prosím o radu - návod jak sestavit zařízení, které by pomocí relé odpojovalo měnič připojený k autobaterii.
Potřebuji, aby relé rozpojilo obvod v případě, že na autobaterii klesne napětí na cca 10V, což se domnívám,
že je takové optimum při, kterém bude mít baterie rozumnou životnost.
A pokud to lze, tak aby se i dal nějakým potenciometrem nastavovat rozsah při, kterém má zařízení rozpojovat
obvod např: od 9V do 12V a kdyby tam byl i display, který by ukazoval hodnotu, kterou jsem tím potenciomatrem
nastavil a druhý, který by ukazoval aktuální napětí na baterii bylo by to úplně super ;).
Předem děkuji za pomoc.
 
....skus google >>  indikator stavu autobaterie    (obvod se 3-mi LED  stav  vybita - nabita - prebita  baterie, nastavitelne urovne napeti    .................... )
 
ezk.cz/stavebnice_moduly/ostatni_stavebnice_a_moduly.htm

INB5351 HX

indikátor napětí baterie 12V pro automobily, obsahuje pět LED diod 3mm, které svitem indikují pět stavů baterie (zcela nebo částečně vybitá, nabitá, dobíjení, přebíjení - porucha regulátoru), rozměr DPS 42 x 37 mm, viz. pozn. 2)

do 10.5              červená
10.5 - 11.5          žlutá
11.5 - 13.2            zelená
13.2 - 14.8          zel. + žlut.
nad 14.8            červená
 
Zdravím a děkuji za námět, ale indikátor není úplně přesně to co potřebuji nebo jsem možná nepochopil, jak jste to myslel.Já bych potřeboval něco trochu jiného.
Něco, aby když poklesne napětí, které si navolím potenciometrem např: na 11V, tak aby to rozpojilo obvod, aby zařízení připojené k té autobaterii zní již dál nebralo proud.
Z tohohle indikátoru mi není jasné jak bych k němu připojil to relé, které bude rozpojovat ten obvod při poklesu napětí pod určitou hranici, kterou bych si rád navolil
nějakým potenciometrem, který u toho také není :(
Každopádně díky za pomoc
 
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top