USB Sperctrum Analyzer

D

dz99

Guest
Hi All! Má někdo může mi ukázat připojení USB schopné analyzátory spektra PC? Pro max.. 3 GHz. Potřebuju plně funkční (ale základní) spektrální analyzátor, který nikdy neměl LCD displej (sledování na PC). Hlavním problémem je, že je nákladově efektivní! (Bude to druhý analyzátor pro základní měření ...) S pozdravem, Z
 
Já nevím, jestli existuje takový nástroj. Co se mi zdá, že úspora nákladů nebude na LCD / CRT. Možná si můžete prohlédnout pro použitý přístroj. Mazz
 
OK, Mazz! Chápu váš názor. Ale další a nechci měřit řekněme fázový šum s tím věci levně. Stačí se podívat na spektru, a říct: "Je CW, nebo modulovaný signál, s přibližně + / - 1 dBm síla" V mnoha případech je stále dost! (A nezapomeňte na mobilitu! Kdo chce nosit těžký nástroj na letišti?) Zasuňte ji do notebooku a GO! Cheers, Z [quote = Mazz] Já nevím, jestli existuje takový nástroj. Co se mi zdá, že úspora nákladů nebude na LCD / CRT. Možná si můžete prohlédnout pro použitý přístroj. Mazz [/quote]
 
Existují WLAN karty se softwarem, který může fungovat jako spektrální analyzátor přes omezený frekvenční rozsah. Jsou ~ 100 dolarů. Jiné, než to, budete muset koupit ojetý SA na eBay ($ 2000 a výše), nebo si jeden z nových přenosných baterií (kolem $ 4500), jako je BK, atd.
 
OK Biff! Ale wlan karty jsou aktivní pouze v 2,45 rozmezí G, mám pravdu? 2000 $ je drahé, za druhé (třetí?) SA.
 
Wow! To je to, co jsem mluvil! :) Díky! Až 3 GHz by bylo pěkné!
 
Před lety jsem měl 1GHz Spectrum Analyzer a postavil jsem pro ni jednoduché down-konvertor (místního oscilátoru a mikrovlnná trouba DBM mixer následuje LPF), k použití pro různé frekvenční rozsah. Například v případě, že je na LO 1GHz, frekvenční rozsah je mezi 1 GHz a 2 GHz, a v případě, že je na LO 2GHz frekvence je mezi 2 GHz a 3GHz. Pomocí tohoto konvertoru SA dynamický rozsah a kalibrace bude mít vliv, ale můžete získat kompromis nějak.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top