Sběrnice pic, co by jste mě doporučili?

heff

New member
Dobrý den všem, jednoho dne jsem si říkal že by nebylo špatné si udělat sběrnici založené na PICku.Jeden PIC by byl hlavní a po dvouch drátech bych ovládal další picky a přijímal z nic informace.Mělo by to sloužit jako ovládání třeba světel na dálku a přijímání onformací třeba z 18b20....abych se kdekoliv mohl v domě připíchnout k sběrnici a připojit třeba display a na něm ukazovat teploty co jsou třeba v přízemí a nebo venku...takovej prostě koloběh dat po dvouch drátech a taktéž aby se dalo pomocí nich ovládat něco ...PWM regulátory a nebo zap vyp světlo.Nejraději bych to chtěl dělat s 16f628 a jako hlavní pic by byl nějaký co by měl i ethernet ...nevíte pls o něčem už hotovém na netu ? a nebo přes jaký komunikační protokol bych to měl udělat ? co by jste mě doporučili UART , I2C......atd
 
Ahoj, já osobně bych preferoval SPI. Jeden hlavní MCU jako master a slave zařízení může být cokoliv (MCU,PLD,FPGA). Slave driver SPI je velice jednoduché do PLD udělat.
A komunikační protokol si do SPI můžeš namyslet svůj. Ovšem jsou to 3 nebo 4 dráty. (CLK,MISO,MOSI,CS).  I2C moc nemám rad kvůli složitějši implementaci do PLD ;) potvrzujíci bity atd... což znamená složitější stavová mašina ale taky to není nejhorší.
Jinak existuje 1.wire komunikačni rozhraní mrkni na ...
http://www.maxim-ic.com/products/1-wire/flash/overview/index.cfm

S pozdravem Pavel
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top